O tom, že život nie je čiernobiely...

kocur.blog.sme.sk
Fine Art Photos © Tibor Javor
 

Úvod  > Hosť Pyramídy  > Hosť Pyramídy s Mishom Kapustinom

Hosť Pyramídy s Mishom Kapustinom

 
Misha Kapustin sa narodil do rodiny námorného dôstojníka sovietskej armády v Orenburgu.

V tom istom roku sa presťahoval so svojou matkou do Petropavlovska – Kamčatského na ruskom pobreží Pacifiku a v roku 1984 sa jeho rodina a on spolu s ňou opäť presťahovala do Poti v Gruzínskej sovietskej socialistickej republike. V roku 2005 sa stal po štúdiách vo Veľkej Británii a Izraeli rabínom a pôsobil postupne ako rabín v Charkove, Simferopoli, Sevastopoli, Jevpatoriji, Feodosii a na krymskom Kerči. Od roku 2014 pôsobí v Bratislave.
 
Naša kultúra vyrástla v dialógu civilizácií a kultúr na našom území. Cyril a Metod prišli z mesta Solúň v dnešnom Grécku. Apoštol Pavol sa narodil v gréckom prístavnom meste Tarzus a bol to židovský rabín. Práve on sa však stal jednou z rozhodujúcich osobností pri šírení posolstva, z ktorého sa zrodilo kresťanstvo.  To, čo jedna tradícia považuje za prekonané, to iná tradícia prežíva ako každodennosť. Žijeme tu vedľa seba a ani o tom nevieme.

V archíve RTVS
späť tlač hore
 O editorovi webu
Miroslav Kocúr, ThDr., PhD., vyštudoval teológiu na Univerzite Komenského Bratislava. Postgraduálne štúdium biblickej exegézy absolvoval na Biblickom inštitúte v Ríme, Hebrejskej univerzite v Jeruzaleme a na Gregoriánskej univerzite v Ríme. Prednášal na Katolíckej univerzite v Ružomberku a TI v Spišskom Podhradí. Bol riaditeľom Katolíckeho biblického diela na Slovensku. Bol spoluzakladateľom a prvým riaditeľom Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa v Bratislave. Prednášal na BISLA v Bratislave.  V novembri 2011 bol menovaný za riaditeľa VIA IURIS.  

V januári 2014  začal spolupracovať s neziskovou organizáciou LEAF pri podporných a vzdelávacích programoch pre študentov a žiakov základných a stredných škôl. 
Je autorom prekladov, odborných publikácií, článkov, reflexií pre domáce i zahraničné inštitúcie.
NETservis


Centrum pro studium demokracie a kultury


SME logo