O tom, že život nie je čiernobiely...

kocur.blog.sme.sk
Fine Art Photos © Tibor Javor
 

Úvod  > Hosť Pyramídy  > Hosť Pyramídy s Annou Cifrovou...

Hosť Pyramídy s Annou Cifrovou...O školstve a vzdelávaní sa hovorí často kriticky. Štrajky učiteľov už dlhšie upozorňujú verejnosť na potrebu zásadnejšieho riešenia situácie.

Tí, ktorí školstvu rozumejú a strávili v ňom viac času ako učitelia, ale aj ako aktívni a reformne uvažujúci odborníci hovoria, že peniaze všetko nevyriešia. Vzdelávanie a školy potrebujú aj víziu, kvalitných ľudí a vedomie, že vychovávajú generácie pre svet zajtrajška.

Ako sa môžeme lepšie pripraviť ako spoločnosť na to, čo bude, a kde sú hlavné výzvy pre dnešné školy v dialógu so súčasnou mladou generáciou a o tom, ako k tomu môže prispieť kvalitná škola.

V archíve RTVS
späť tlač hore
 O editorovi webu
Miroslav Kocúr, ThDr., PhD., vyštudoval teológiu na Univerzite Komenského Bratislava. Postgraduálne štúdium biblickej exegézy absolvoval na Biblickom inštitúte v Ríme, Hebrejskej univerzite v Jeruzaleme a na Gregoriánskej univerzite v Ríme. Prednášal na Katolíckej univerzite v Ružomberku a TI v Spišskom Podhradí. Bol riaditeľom Katolíckeho biblického diela na Slovensku. Bol spoluzakladateľom a prvým riaditeľom Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa v Bratislave. Prednášal na BISLA v Bratislave.  V novembri 2011 bol menovaný za riaditeľa VIA IURIS.  

V januári 2014  začal spolupracovať s neziskovou organizáciou LEAF pri podporných a vzdelávacích programoch pre študentov a žiakov základných a stredných škôl. 
Je autorom prekladov, odborných publikácií, článkov, reflexií pre domáce i zahraničné inštitúcie.
NETservis


Centrum pro studium demokracie a kultury


SME logo