O tom, že život nie je čiernobiely...

kocur.blog.sme.sk
Fine Art Photos © Tibor Javor
 

Úvod  > Silentium  > Kouč

Kouč


Zaujímavé slovo. Cítiť z neho istotu pevných nervov i živé emócie víťazstva. Prísny pohľad aj slová povzbudenia. Niekedy sa v mysli vybavia infarktové sekundy pred záverečným hvizdom finálového zápasu, alebo zdvihnuté paže tímu, ktorý nesie svojho kouča na rukách...


Každý aj špičkový športovec má svojho kouča. Mnohých sprevádza po celú jeho kariéru. Iní kouča zmenia, aby sa dopracovali k vyšším métam. Kouč je človek, ktorý ma pozná. Človek, ktorý vie, kde mám viac zabrať a vie aj, kedy som unavený. Dobrý kouč je hoden milióna..., je strojcom úspechu.

 

Kouč je človek v pozadí. Hrá sa zápas, láme sa chlieb.. Ide o postup, ide o všetko. A kouč je pri tom. Jeho tvár za chrbtom chlapcov na striedačke však prezrádza, že srdce má na ľade. Kedysi to sám prežil. Kedysi aj on utŕžil pár bodyčekov. Teraz však ide o tím. Zápas za športovca nikto neodohrá!

 

Tiež poznám jednoho kouča. Toho najlepšieho. Pred zápasom zvykne hovoriť: „Chlapci, som s vami po všetky dni. Teraz však musíte hrať... Je to váš zápas...“

text © Tibor Javor 
Fine Art Photos © Tibor Javor

 

späť tlač hore
 O editorovi webu
Miroslav Kocúr, ThDr., PhD., vyštudoval teológiu na Univerzite Komenského Bratislava. Postgraduálne štúdium biblickej exegézy absolvoval na Biblickom inštitúte v Ríme, Hebrejskej univerzite v Jeruzaleme a na Gregoriánskej univerzite v Ríme. Prednášal na Katolíckej univerzite v Ružomberku a TI v Spišskom Podhradí. Bol riaditeľom Katolíckeho biblického diela na Slovensku. Bol spoluzakladateľom a prvým riaditeľom Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa v Bratislave. Prednášal na BISLA v Bratislave.  V novembri 2011 bol menovaný za riaditeľa VIA IURIS.  

V januári 2014  začal spolupracovať s neziskovou organizáciou LEAF pri podporných a vzdelávacích programoch pre študentov a žiakov základných a stredných škôl. 
Je autorom prekladov, odborných publikácií, článkov, reflexií pre domáce i zahraničné inštitúcie.
NETservis


Centrum pro studium demokracie a kultury


SME logo