O tom, že život nie je čiernobiely...

kocur.blog.sme.sk
Fine Art Photos © Tibor Javor
 

Úvod  > Hosť Pyramídy  > Hosť Pyramídy s Matúšom Vallom

Hosť Pyramídy s Matúšom VallomMatúš Vallo je povolaním architekt, aktívne sa zúčastňuje riešenia projektov na vylepšenie verejného priestoru v rôznych mestách na Slovensku aj v Česku. Je aj hudobníkom a basgitaristom skupiny PARA.

Ľudia sa stretávajú pri rôznych príležitostiach aj na námestiach a v iných verejných priestoroch. Neraz sú to aj koncerty, kedy je pri tom aj veľa hudby.

To, ako vzniká dobrá hudba, dobré texty a kreatívne architektonické riešenia má veľa spoločného. Rozhovor o tom, prečo na verejnom priestore, dobrej nálade, umení a kráse záleží.


V archíve RTVS
späť tlač hore
 O editorovi webu
Miroslav Kocúr, ThDr., PhD., vyštudoval teológiu na Univerzite Komenského Bratislava. Postgraduálne štúdium biblickej exegézy absolvoval na Biblickom inštitúte v Ríme, Hebrejskej univerzite v Jeruzaleme a na Gregoriánskej univerzite v Ríme. Prednášal na Katolíckej univerzite v Ružomberku a TI v Spišskom Podhradí. Bol riaditeľom Katolíckeho biblického diela na Slovensku. Bol spoluzakladateľom a prvým riaditeľom Bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa v Bratislave. Prednášal na BISLA v Bratislave.  V novembri 2011 bol menovaný za riaditeľa VIA IURIS.  

V januári 2014  začal spolupracovať s neziskovou organizáciou LEAF pri podporných a vzdelávacích programoch pre študentov a žiakov základných a stredných škôl. 
Je autorom prekladov, odborných publikácií, článkov, reflexií pre domáce i zahraničné inštitúcie.
NETservis


Centrum pro studium demokracie a kultury


SME logo